איך להפוך תקופה של שיפוצים בבית לנסבלת

לעתים נדמה לנו שיש דברים שהם בבחינת גזרת גורל. נדמה לנו שאם קמנו על רגל שמאל, כל היום שלנו חייב להיות כך. נראה לנו שיש דברים שלא ניתן לשנות ולא ניתן להיערך אליהם בצורה מעט שונה. האמת היא שלא כך הוא. האמת היא שהיערכות נכונה, הכנה ושיח כנה ומעמיק עם מי שנמצא סביבנו יכול לעזור לנו לשנות את מה שראה כמוכתב מלמעלה. קחו למשל תקופה של שיפוצים. נדמה לכם שאין דרך להפוך אותה ליותר נסבלת וברור לכם שזהו מבחן אמתי למערכת היחסים שלכם עם בני הזוג ועם יתר בני הבית.

הכלים המתאימים

נכון שתקופה של שיפוצים מזמנת כמה וכמה אתגרים לא פשוטים. הסיבה לכך היא שבירת השגרה של הבית, ריצות, תיאומים, תלות בבעלי מקצוע שונים והמון המון דברים בלתי מתוכננים. תקופה כזו דורשת אורך נשימה, מודעות ורגיעה והבנה שזו תקופה מוגדרת בזמן שבה אתם עומדים לסבול מחוסר נוחות ולהיות פה ושם מופתעים. כדי להיות בטוחים שיש לכם את הכלים הללו לפתח גמישות בתקופה של שיפוצים יש להיערך בהתאם.

בקשר הזוגי

אחד הדברים החשובים שיש להיערך לקראתם הוא כמובן הקשר הזוגי. לשם כך מומלץ לקיים שיחה וניתן לשלבה עם איש מקצוע. מטפל זוגי או פסיכולוג יוכלו לסייע לכם לקבל ולפתח כלים מתאימים כדי לתמוך זו בזה במהלך תקופת שיפוץ הבית. ניתן לקיים כמה פגישות שיובילו אתכם בהכנה מתאימה לקראת תהליך השיפוץ אם יש בבית ילדים קטנים או גדולים יש להעירך בהתאם. ניתן לשלבם בשיחות עם המטפל שלכם או לקיים שיחות בנפרד.

שיקוף וסגולותיו

כך או כך חשבו היטב מראש על התאריך המתאים לביצוע השיפוץ וקיימו עם כל בני הבית שיחה כנה ופתוחה שבה כל אחד יקבל הזדמנות לשטוח את הציפיות שלו מהתהליך של השיפוץ. שקפו היטב לכל אחד ואחת מהם הקשיים שמולם תיאלצו להתמודד והסבירו כי מדובר בתקופה שתחומה בזמן. הדגישו את המטרה החשובה שהיא שיפוץ הבית ואפשרו לכל אחד ואחת לבטא את החששות ואת הפחדים שלו. בדרך זו ככל הנראה תרוויחו שיפוץ חיצוני בבית עצמו וגם שיפוץ פנימי ביחסים בין בני הבית.