אפשרויות השקעה שונות בבניינים ישנים

אפשרויות השקעה שונות בבניינים ישנים

המאמר הזה מיועד לאנשים ונשים בעלי חוש יזמות מפותח. מדובר באותם אנשים אשר מוכנים לעשות ולפעול, גם אם מדובר בעבודה קשה ומתישה, על מנת להרוויח סכומים גדולים של כסף אשר יכולים לסדר אתכם לכל משך חייכם. אם החלום שלכם היה תמיד להיות מאותם האנשים אשר "הכסף עובד בשבילם" והם השקיעו השקעה ראשונית יחסית קטנה אך חכמה במיוחד, ומאז הם רק קוצרים את פירותיה, ייתכן וזוהי ההזדמנות בשבילכם.

איך עושים את זה?

אנחנו רוצים לדבר איתכם במאמר זה על אפשרויות השקעה שונות בבניינים ישנים, שיפוצם, שיפורם וחיזוקם באמצעות תמ"א 38 והסבתם לבנייני מגורים, משרדים או תעשייה. לאחר מכן – תתחילו להרוויח כסף מדמי השכירות או ממכירה של אותם בניינים במחירים גבוהים הרבה יותר. כן, דרושה כאן השקעה כספית התחלתית, אך היא לא גבוהה במיוחד. כן, דרושה כאן עבודה קשה והחלטות אסטרטגיות שונות, אך זוהי הדרך היחידה שאנחנו מכירים להרוויח סכומי כסף גדולים אשר יעניקו לכם קצת שקט ורוגע בחיים. לאחר השיפוץ נשאר באלגן שלם לכן נצטרך צוות פינוי דירה שיעזור לנו לנקות הכול.

מדוע לקנות בניינים ישנים?

בניינים ישנים יחסית אינם עומדים בתקן הישראלי לבטיחות כנגד רעידות אדמה, ובשל כך הם נחשבים כבניינים אשר מיועדים לשיפוץ ולחיזוק על ידי תמ"א 38 – "תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה". התכנית הזו, אשר אושרה באפריל 2004 על ידי ממשלת ישראל, מקצה תמריצים כספיים שונים לבעלי אותם בניינים ישנים, על מנת לגרום להם לשפץ ולחזק אותם, ולהכשיר אותם לתקן הישראלי המחמיר. אתם, כיזמים מתחילים, יכולים לזהות כאן אפשרות רווח אדירה – רכישת בניין ישן במחיר זול, שיפוצו בעזרת סיוע נדיב של המדינה, ולאחר מכן מכירתו או השכרתו במחיר גבוה יותר. ככה עושים כסף.

יש לנו בניין, יש לנו אישור, מהן האפשרויות?

האפשרויות הן רבות ומגוונות, וייתכן וכדאי לכם להתייעץ עם מומחי נדל"ן בנושא זה. לדוגמה, ניתן להסב את הבניין לבניין אשר מכיל משרדים להשכרה: העלות של הסבת בניין לבניין משרדים להשכרה איננה גבוהה במיוחד, ומשרדים להשכרה מניבים דמי שכירות גבוהים יחסית. שיהיה בהצלחה!