אתרי מטבחים, איפה לרכוש מטבח

אתרי מטבחים, איפה לרכוש מטבח

בין אם מדובר בקניית מטבח חדש ובין אם זהו שיפוץ ועיצוב מטבח קיים, ישנם לא מעט דברים שכדאי לקחת בחשבון, כדי להימנע מהחלפת המטבח פעם נוספת בתוך זמן קצר.

כשמדובר בעיצוב, המטבח לא שונה משאר חדרי הבית.לפני שתעצבו את הסלון בבית, תתאימו את גדול הספות, למשל, למספר האנשים המתגוררים בבית. משפחה מרובת ילדים לא תקנה ספה אחת של שני מושבים.

כך גם במטבח. לפני עיצוב החלל, תשאלו את עצמכם למה ישמש המטבח. האם אתם מארחים לעיתים קרובות? האם יש לכם ילדים קטנים שתרצו להתיר להם גישה לאזורים מסויימים אך למנוע גישה לאזורים אחרים?

עיצוב מטבחים בישראל

המעצב החובבן הישראלי ייצמד לרוב לסגנון הכפרי והקלאסי. הגוון השולט מאז ומתמיד הוא גווני עץ צבעי. אחרים יעדיפו דווקא את הסגנון המודרני- הדפסים על משטחי זכוכית ופורמייקה, כיריים חשמליות, תנור ומיקרוגל מוסתרים. המטבח הוא לא רק אזור בישול. זה המקום שבו משפחה אוכלת יחד ארוחות, נפגשת בבוקר לפני היציאה לעבודה ולבית הספר. אם החלטתם לעצב מחדש את המטבח, עשו לעצמכם סקיצה ראשונית ומקמו את המכשירים החשמליים, את הכיור, את התאורה, כדי שתגיעו למעצב או לנגר או לחנות, יהיה לכם רעיון כללי של החלל אותו אתם רוצים לעצב. אין חובה שהמטבח יהיה מותאם לשאר חלקי הבית אבל גם לא כדאי להפריז בעיצוב מודרני מידי או צבעוני מידי אם שאר הבית מעוצב בסגנון שמרני.

המידע הראשוני בעיצוב מטבחים

ההבנה שלכם בכל הנוגע לצרכים שהמטבח מספק, חשובים גם כשמדובר בגודל הארונות ומכשירי החשמל.

אם יש לכם טוסטר אובן במקום תנור, מהימים שרק התחתנתם, כדאי להחליפו בתנור גדול לפני שמגיעים ילדים. המחשבה צריכה להיות תמיד על העתיד.

גם גודל הארונות והעומק שלהם חשובים כדי לאחסן מה שיש לכם היום, ומה שתרכשו בעתיד. המטבח הממוצע יחזיק 5-10 שנים בממוצע עד שתרצו לשדרג אותו שוב. אם יש לכם ילדים קטנים, כדאי לחשוב על ארונות כהים כדי להימנע מסימני ידיים ולכלוך. עצבו את המטבח המושלם היום, אבל חשבו על העתיד.