ביטוח תכולת דירה

ביטוח תכולת דירה – הכול יחסי.

אם הגעת כבר למצב המתוק של להיות בעל דירה בישראל אתה יודע שבכדי לשמר אותה מוגנת מפגעים לא צפויים כמו רעידת אדמה או שריפה עליך לבטח את הבית בביטוח מיוחד לעניין זה שנושא את השם ביטוח רכוש. הביטוח הזה אמור לתת לך מענה לשורה של מפגעים העלולים להזיק לבית או לבניין שמבוטח. במקרים כאלו למשל ביטוח הרכוש מתייחס גם לחלקים הציבוריים שבבניין מעליות, דוודים, משאבות וכדומה. ביטוח הרכוש מכסה את כול הדרוש לביטוח המעטפת, אך אינו כולל בתוכו ביטוח על תכולתו. לעניין זה נועדה פוליסת ביטוח אחרת הנושאת את השם ביטוח תכולת דירה.

מה מכסה ביטוח תכולת דירה?

ביטוח תכולת דירה נועד לכסות את כול שנמצא בדירה ושווה ערך. החל מרהיטים, דרך כלי חשמל למיניהם, ועד אוספי תמונות יקרים וכספות קיר מתוחכמות (אם יש כאלו) הביטוח נועד לכסות כול תכולה שהינה בבעלות או בחזקת המבוטח או בני ביתו, לצורך כריתת חוזה הביטוח מגיע לבית שמאי מטעם חברת הביטוח ועורך אינוונטר של הרכוש שיש לבטח על פי ערכו. מחירו של ביטוח התכולה ייגזר מערך הרכוש המבוטח. במידה ונדרש ביטוח גם לתכשיטים חפצי חן או דברי ערך יוצע למבוטח ביטוח שנושא את השם "ביטוח כול הסיכונים" שכולל בתוכו כיסוי לעניינים אלו.

כמה עולה ביטוח תכולת דירה?

כפי שנאמר בכותרת – הכול יחסי. ביטוח תכולת דירה יעלה אחוז מסוים (פרומילים) מערך הרכוש המבוטח, ובעניין זה יש לדייק עד כמה שניתן בשווי הרכוש שאותו מבטחים. קביעה של ערכים מוגזמים על רכוש אולי תזכה אתכם בפיצוי יותר גבוה במידה ותנזקו, אך הוא גם יעלה יותר בקביעת סכום הפרמיה אותה תדרשו לשלם. ביטוח בערכים נמוכים מהערך האמיתי לעומת זאת עלול להותירכם ביום פקודה במה שנהוג לכנות "תת ביטוח" ולכסות רק חלק מהפסדיכם.

ראוי לציין כאן, למי שאינו בקי בנושא, שביטוח תכולת דירה שייך למשפחת ביטוחי ה"ריסק" – ביטוחים שמכסים תקופה של שנה בדרך כלל, בדומה לביטוח רכב, ויש לחדשו ולעדכנו מדי שנה מחדש, שאחרת יפוג תוקפו.