התקנת מזגן רצפתי מסוגים שונים

מזגן רצפתי כשמו כן הוא, מותקן בסמוך לרצפה או ישירות עליה. ישנם שלושה סוגים מרכזיים של מזגנים רצפתיים כדלהלן, מזגן רצפתי דו כיווני, מזגן רגיל ומזגן רצפתי נייד. בשורות הבאות נציג סקירה מלאה אודות מאפייניו הבולטים של כל אחד מסוגי המזגנים הללו וננסה להבחין ביניהם על ידי מספר פרמטרים. בכל אופן ברצוננו לציין תחילה שהתקנה של מזגן רצפתי או כל מזגן אחר בצורה איכותית, חייבת להתבצע על ידי אדם מוסמך ומנוסה דוגמת טכנאי מזגנים המתמחה גם בביצוע של תיקון מזגנים מסוגים שונים.

מזגן רצפתי מהסוג הרגיל

מזגן רצפתי רגיל הינו למעשה מזגן מפוצל המזכיר את פעולתו של מזגן עילי או מיני מרכזי רגיל. ההבדל העיקרי בין מזגן רצפתי רגיל לסוגים הנ\"ל נעוץ במיקומה של יחידת הקירור, כאשר במקרה של מזגן רצפתי יחידת הקירור מותקנת בגובה של הרצפה ולא מעל גובה הראש כמו במקרה של מזגן עילי רגיל או מיני מרכזי. התקנת מזגן רצפתי רגיל נחשבת כיום להתקנה פשוטה הרבה יותר מאשר התקנה של מזגן עילי או מיני מרכזי.

חסרונות ויתרונות של מזגן רצפתי רגיל

יחד עם זאת נציין שמזגן רצפתי רגיל, על אף התקנתו הפשוטה, יכול במקרים רבים להיות הרבה יותר חזק ועוצמתי מסוגים אחרים של מזגנים הנדרשים להתקנה מורכבת יותר. יתרון נוסף של מזגן רצפתי רגיל נובע מכך שביכולתו לקרר את החדר במהירות רבה וזאת מכיוון שהאוויר הקר היוצא ממנו שוקע ונותר בגובה שבו נמצאים דיירי הבית. החסרונות של מזגן מהסוג הזה נובעים מכך שהוא תופס מקום רב בחלל המגורים, מחייב הקפדה על ניקיונם של פתחי האוויר, ומייצר רעש חזק שעלול להפריע לכלל הדיירים בבית.

מזגן רצפתי דו כיווני ונייד

מזגן רצפתי דו כיווני נקרא גם דו מזגן בשל יכולתו לקרר שני חדרים במקביל. במהלך התקנת מזגן רצפתי דו כיווני ישנו צורך בקריעת פתח בקיר שנמצא בין שני החדרים. מזגן רצפתי נייד כשמו כן הוא מאפשר להעבירו ממקום למקום. אופן פעולתו מחייב העברה של צינור ממנו החוצה דרך פתח כלשהו בקיר. היעילות שלו נמוכה יחסית הן בעקבות פעולתו והן בעקבות הצורך להשאיר פתח עבור הצינור שיוצא ממנו.