חדרי ילדים, איך הכי כדאי לעצב

חדרי ילדים, איך הכי כדאי לעצב

גם בעיצוב חדרי ילדים יש טרנדים מתחלפים בכל עונה או בכל שנה. בשנה שעבר ראינו קו נקי בעיצוב חדרי ילדים, כמו גם בעיצוב חדרי מגורים ומטבח. הסלון והמטבח מאובזרים ברהיטים לבנים וקירות בהירים. את מיטת הקומותיים המצועצעת בחדרי ילדים מחליפה מיטה וחצי בעיצוב קלאסי בוגר. את הארונות הצבעוניים מחליפים ארונות מראה בעיצוב נקי, ללא ידיות, בפתרונות מנגון לחיצה לפתיחה. הצבעים השולטים הם עדיין שילובי לבן עם וורוד לבנות או לבן עם גווני כחול או ירוק לבנים, בטכניקת צביעה ווש למראה העננים המטושטש, או צביעה אטומה וצביעה בתנור.
חדרי ילדים בעיצוב לפי טרנדים.

במהלך שנות הילדות, מתחלפות בחיי הילד עשרות דמויות אהובות, צבעים מועדפים, מוזיקה אהובה וכדומה. ההורה צריך לדעת לשלב את הרצון העכשווי של הילד בעיצוב חדר השינה או חדר המשחקים שלו, ברצונות העתידיים הצפויים להשתנות. חוץ מההשפעות החיצוניות, כמו בית ספר וטלוויזיה, יש האומרים שגם האסטרולוגיה היא חלק מהתעצבות הילד. בני מזל טלה, למשל, הם ילדים יצירתיים מאוד, אוהבים צבע אדום, חשוב שיהיו להם הרבה משחקים ותמונות בחדר. בני מזל שור, מעדיפים דווקא צבע ירוק ועיצובים רגועים ואסתטיים יותר.
הריהוט בחדרי ילדים

מחקרים מראים שצבעי פסטל משרים אווירה נעימה ורגועה יותר. לפי גיל הילד, אפשר לבחור את הצבע או הצבעים שישלטו בחדר, אך בכל מקרה רצוי שהריהוט יהיה במגמה אחידה אבל לא בצבע בו צבועים קירות החדר. כדאי לא להעמיס פריטים בחדר ולרהט אותו דווקא ברהיטים שמטבעם תורמים לסידור החדר- מיטה עם מגירות לצעצועים, למשל. חלוקת החדר לאזורים אפשרית גם כן באמצעות פריטים נכונים- שטיח כאזור המשחק של הילד, מיטה שמתחמת את אזור השינה. ארון הבגדים, כשמו כן הוא, נועד לבגדים בלבד. צעצועים ומשחקי קופסא למיניהם צריכים להיות מסודרים בקופסאות או על מדף מתאים. ככל שהילד יתרגל בגיל מוקדם לאזורים מוגדרים בחדר, כך יהיה לו קל יותר להתמצא לבד, לטפח התנהגות עצמאית ולשמור על הסדר.
בריהוט כמו בעיצוב בכלל, כדאי לזכור שפחות זה יותר. פחות בלאגן, יותר מסודר.