חומרי איטום וזיפות גגות

חומרי איטום וזיפות גגות סקירה נרחבת

עם בוא הקיץ, יותר ויותר בעלי מבנים מחפשים אחר אנשי מקצוע מתאימים לביצוע עבודות איטום גגות ועבודות זיפות גגות על מנת להכין את המבנה לקראת העונה הבאה או לתקן את הנזקים שנגרמו למבנה במהלך הזמן.

החשיבות של פעולת איטום גגות היא גדולה על מנת לשמור תקינות המבנה, להימנע מנזילות וחלחול של מים, למנוע מהשמש לחמם יתר על המידה את המבנה וכדומה.

סוגי החומרים המשמשים לביצוע איטום גגות הם רבים ובעלי המקצוע השונים נוטים לבחור בסוגים שונים על פי מידת המחיר של החומר, היעילות שלו וההתאמה שלו למבנה שהם מתבקשים לאטום. הסקירה הבאה תציג דוגמאות לחומרי איטום הקיימים היום בשוק ומשמשים לביצוע איטום וזיפות גגות של מבנים בישראל.

יריעות

אחד החומרים הנפוצים לשימוש הוא היריעות הביטומניות. היריעות מתאימות בעיקר לאיטום של שטח גג מישורי.

השימוש ביריעות מבוצע על ידי הלחמה של יריעות והן מאופיינות ביכולת גמישות וחוזק מפני נזקים. היריעות ידועות כחומר אשר עמיד זמן רב.

זיפות

זיפות הינו שיטה המשמשת לאיטום גגות באמצעות חומרי זפת. הזיפות מתאים במיוחד עבוד גגות חדשים יחסית. למרות שאיטום גגות באמצעות זיפות היא שיטה ותיקה שהוחלפה בשיטות מתקדמות יותר, עדיין קיימים בעלי מקצוע רבים אשר בוחרים בשיטה זו לצורך ביצוע עבודות איטום של הגג והיא נחשבת עדיין לשיטה יעילה ובעיקר זולה יחסית לשיטות האחרות.

אקריל

חומרי איטום העשויים אקריל הם חומרים אשר ניתן למרוח אותם על משטח הגגות. חומרי המשיחה האקריליים מתאימים למריחה בעיקר על תשתית גגות מבטון.

אחד החסרונות הבולטים של חומרי איטום אקריליים הוא העובדה שהם אינם עמידים בפני מצבים בהם קיימים מים עומדים כמו שלוליות או מים שהצטברו המקומות מסוימים ולכן יש להימנע מלהשתמש בהם במקומות בהם יש סיכוי שהמים יעמדו ויהרסו את שכבת האיטום.

חומרים ביטומנים

חומרי איטוםביטומניים שנעשה בהם שימוש על ידי מריחה הם חומרים משחתיים אשר נעשה בהם שימוש בגגות בעלי משטח קטן יחסית. החיסרון של חומרם ביטומנים שאינם עמידים מפני שמש חזקה. לתשומת לב, מרבית מחומרי האיטום שנזכרו מצריכים ביצוע פינוי דירה במידה ותכולת הדירה סמוכה לאזור שבו יבוצעו העבודות.

ריהוט משרדי לכל בעלי העסקים תנו מבט על חנות המפעל של נגריית גור