חשמל חכם בכפות ידיך

חשמל חכם בכפות ידיך

הטלפון שלכם חכם. הבית שלכם חכם. עכשיו גם החשמל חכם! הטלפון החכם שלנו מאפשר לנו להיות עם מיני מחשב נייד בכל מקום, שאליו אנו הולכים. הבית החכם מאפשר לנו לשלוט בכל מערכות ותשתיות הבית בלחיצת כפתור. חשמל חכם הוא אפשרות לשלוט במערכת החשמל כולה בעזרת פעולות בודדות ובקרים בודדים, שמפוזרים ברחבי הבית. לדוגמה, ניתן לתכנת אותה כך, שהתריסים החשמליים יוגפו בשעות הבוקר וכך במשך הלילה יוכל להכנס באין מפריע אוויר מהחוץ.

איך זה עובד?

כל מערכות החשמל בבית כגון: תאורה, דוד מים, אזעקה ועוד מחוברות למחשב אחד, אשר ממנו ניתן לשלוט בהן. כאמור, ניתן גם לתכנת לפי שעות ביממה או מצבים שונים כגון יציאה לחופשה ובמקרה כזה, אין צורך לבקש מהשכנים להגיע מידי ערב להדליק את האורות בבית להרחקת פולשים בלתי רצויים. השליטה במערכת נעשית על ידי הפעלת בקרים, אשר נמצאים במרחב בו בחרתם להשתמש במערכת וכמותם מותנית באופן החלוקה אותה בחרתם ליישם בבית.

מערכת אחת, שלל יתרונות

כאמור, השליטה במערכות החשמל בבית הופכת לפשוטה יותר וידידותית יותר למשתמש. בנוסף, ניתן לחסוך כך בחשמל, היות שניתן לתכנן את שעות הפעלת וכיבוי התאורה או מכשירים אחרים בבית. לדוגמה: יצאתם לאימון כושר. כשתחזרו, תרצו מייד להתקלח במים חמים. ניתן לתכנת את המערכת, כך שהדוד ידלק בזמן הנחוץ עד לחזרתכם הביתה וגם אם התעכבתם, הדוד יכבה לפי התכנות שבצעתם.

יתרון נוסף הוא, שיש ביכלתכם לשלוט במערכת ואינכם זקוקים לאדם חיצוני כדי לבצע בשבילכם את התכנות. במידה ובכל זאת תרצו עזרה, ניתן לקבלה. כמו כן, המערכת לא דורשת תשתית מיוחדת של החשמל, אלא בנויה על התשתית הקיימת.

בחירת המערכת

כיום קיימות מספר מערכות חשמל חכם בשוק, אשר לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. חשוב לבצע התאמה בין הצרכים שלכם לבין המערכת הנבחרת. על מנת לעשות את ההתאמה הזו, חשוב ביותר להתיעץ עם אנשי מקצוע ולהסביר להם מהם בדיוק הצרכים שלכם ומהן הבקשות שלכם כדי שיוכלו לעשות את ההתאמה הטובה ביותר בשבילכם.