לימוד אדריכלות ועיצוב פנים

לימוד אדריכלות ועיצוב פנים

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים
תפקידי האדריכל ומעצב הפנים שלובים זה בזה ליצירת חלל מושלם. האדריכל בונה את החלל, שיעוצב בהמשך על ידי מעצב הפנים. אומנם שני בעלי המקצוע צריכים שתהיה להם הבנה טכנית ומצופה מהם להתחדש לעיתים קרובות ולהיות יצירתיים, אך ההבדל הוא משמעותי. האדריכל עובד מול גורמים רבים בתכנון המבנה. מעצב הפנים עובד בעיצוב חלל פנים המבנה. עבודתו אומנם צריכה להיות מדויקת, אך תמיד יש מקום לשינויים, שהרי עיצוב הוא תחום דינמי הרבה יותר מהתכנון.
לימודי עיצוב פנים לא מה שחשבתם, טיפ שלנו על חברה מעולה ריהוט משרדי
כשחושבים על מעצב פנים, חושבים על מעין מייקאובר לבית. שטיחים, צבע, רהיטים והחלל נראה כמו חדש. בפועל, עבודתו של מעצב מורכבת יותר. מעצב פנים אחראי על כל החדרים והחללים בתוך המבנה וזה כולל עבודה על תוכניות חשמל ואינסטלציה, תוכנית בינוי והריסה, תוכניות צבע, ריהוט וכדומה. לימודי עיצוב פנים מבוקשים מאוד ואפשרי ללמוד אותם במספר מסלולים- תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים עם התמחות בעיצוב פנים במשך 4 שנים, לימודי עיצוב פנים לתואר הנדסאי במשך כשלוש שנים, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי תעודה בעיצוב פנים. במהלך לימודי עיצוב פנים, לומדים ידע תאורטי, מיומנויות עיצוב, חוש אומנותי, ידע טכנולוגי, ראייה תלת מימדית ועוד.
לימודי אדריכלות
תואר באדריכלות אורך בין 4-5 שנים. האפשרות השנייה היא ללמוד אדריכלות ברמת הנדסאי במשך שנתיים ולקבל תעודה אך לא תואר. ההבדל הוא שבעלי התואר יכולים להירשם כאדריכלים מורשים ולעבוד על מבנים עד גובה 11 מטר וארבע קומות. בעלי תעודת הנדסאי יכולים להשתלב בתפקידים שונים כמו מתכנן ערים, אך ללא רישוי אדריכלות בפועל. לימודי אדריכלות כוללים ארכיטקטורה, חוקי ותקנות בניה, תכנון עירוני ותכנון נוף, טכנולוגיות בניה ותיעוש, שיקום מבנים. בגלל שמקצוע האדריכלות ומקצוע עיצוב פנים שלובים זה בזה, החומר הלימודי כולל גם קורסי אומנות ועיצוב.
מעצב הפנים צריך לדעת לעבוד על מגוון חללים- פרטיים או סביבות ארכיטקטוניות מורכבות כמו מבני ציבור, תוך התחשבות ברצונות והשאיפות של הלקוח. שני בעלי המקצוע צריכים ליצור הרמוניה בין האלמנטים השונים כדי להשיג חלל מוצלח ואטרקטיבי.