מה צריך לדעת על דלת פנים

מה צריך לדעת על דלת פנים?

כשאנו בונים בית יש לנו לא מעט כאב ראש, מציאת מימון לבית, מציאת קבלן שיבנה לנו את הבית ושאר אנשי מקצוע, אישורים שונים שנוגעים לבית ולבנייה שלו, העבודה עצמה שמצריכה השגחה צמודה ועוד… אך בסופו של דבר בניית הבית מסתיימת ואז מגיע השלב של עיצוב הבית. יש לא מעט דברים שצריך לקחת בחשבון כשמדברים על עיצוב פנים, הקירות, התקרה, הרצפה, הריהוט, חדרים שונים וכדומה, ואחד מפריטי העיצוב שצריך לתת עליהם את הדעת הם דלתות הפנים. דלת פנים הינה בעלת חשיבות עליונה כחלק מהעיצוב הכולל
דלתות נפתחות ודלתות הזזה

אחת מההחלטות החשובות שאנו צריכים לקחת לפני שאנו בוחרים דלת פנים זו או אחרת היא האם אנו רוצים דלת שנפתחת או דלת הזזה. לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו כשהחסרונות העיקריים בדלתות הזזה הן המנגנון שעלול להינזק בקלות יתרה ביחס לדלת נפתחת, וכמובן הקיר שאליו מוזזת הדלת שאי אפשר לשים בה כלום. אך בסופו של דבר מדובר על פונקציה של מקום בבית ולכן אם מדובר על חלל קטן בתוך הבית עדיף שתהיה לו דלת הזזה ולא דלת נפתחת, וכך החלל יפגע כמה שפחות בכל סגירה או פתיחה של הדלת בחדר.

דלתות זכוכית

יש עיצובים שונים של דלתות פנים, כשאחת מהדלתות הפופולאריות ביותר היא דלת הזכוכית. כשבוחרים אחת כזו חשוב קודם על לחשוב על בטיחות הדיירים בבית ולכן היא צריכה להיות עבה מספיק כך שלא ניתן יהיה לשבור אותה.

דלת כזו יכולה להיות יפיפייה בעיקר אם היא מעוצבת בצורה מיוחדת ויש עליה עיטורים, ובמקרים רבים דלת מזכוכית תשלב בתוכה גם חומרים נוספים כמו אלומיניום וחומרים נוספים, ומומלץ לעיין בקטלוגים שונים ולראות אילו דלתות מזכוכית קיימות.

דלתות הפנים בבית הן המחיצה בין החדרים, ואלו ששומרות על אינטימיות בין כל חלל וחלל בבית. מעבר לכך שהן אמורות להיות חזקות ובטיחותיות הן אמורות להיות גם מעוצבות, כך שיהיה נעים וכיף לראות אותן כחלק מהעיצוב הכולל של הבית באשר הוא.

היכנסו לפייסבוק של רב בריח.