מעבר קל – הובלת דירה עם פחות כאב ראש

מעבר קל – הובלת דירה עם פחות כאב ראש

אנשים רבים, לפני מעבר דירה גדול, נלחצים מאוד מכל התהליך. הלחץ בדרך כלל מצדיק את עצמו. צריך לדאוג לא לשכוח שום דבר, להעביר את כל השירותים לבית הקיים, לוודא שכל החוזים נחתמו ושהקשר עם בעל הדירה או הקבלן חמים ונעימים. מול כל אלו נדמית העברת הדירה עצמה כעניין פעוט. הרי בדך הכל מדובר על העמסת כל הפריטים בבית על משאית ונסיעה קצרה לבניין החדש. לעומת זאת, תכנון מדויק של העברת הדירה יכול גם לחסוך כסף רב וגם למנוע עוגמת נפש מיותרת.

תאריך טוב – הכל טוב

ראשית, ידוע שבישראל מעברי דירה רבים מתבצעים בקיץ, בחודשי החופש הגדול ליתר דיוק. אתם אולי לא ידעתם את זה, אבל המובילים יודעים את זה ועוד-איך, לכן מחירי ההובלה עולים מאוד בחודשים האלו. גם בתחילת, סוף ואמצע החודש, ימים בהם נגמרים לרוב חוזים, יכולים לעלות המחירים בעקבות הביקוש הגבוה יותר. פינוי דירה יכול להתבצע כמה ימים לפני המועד שבו תעזבו לחלוטין את הבית הישן. תמיד תוכלו להעביר ראשית את כל הרהיטים הגדולים, ולהמשיך לגור בצנע בימים הספורים שעד המעבר עצמו.

ניקוי יסודי

אחרי שהחלטתם על תאריך ההובלה, מצאו מוביל והזמינו אותו לפחות כמה שבועות מראש. הזמנת הובלה ברגע האחרון יכולה להקפיץ את המחיר בקלות. קחו את הימים שלפני ההובלה לביצוע בדק בית, תרתי משמע. בדקו מה בבית לא חייב בהכרח לעשות את המעבר לדירה החדשה. כמות השטויות שמצטברת בבית ממוצע יכולה להסתכם בכמה קופסאות שיכולות להיחסך גם מהמובילים וגם מהנכס החדש. כמו כן, בקשו מחברת ההובלה לשלוח נציג שיעריך כמה עובדים ואיזה ציוד נדרש כדי להוביל את הדירה, כך תקבלו עבודה מדויקת.

כמה טיפים לסיום

ממש רגע לפני שאתם מניילנים ארונות ומכניסים בגדים לשקיות זבל, העריכו כמה זמן יידרש לכל העסק, ואז הוסיפו שעה או שתיים. קחו בחשבון שאחריות על הובלת חפצים שבירים תינתן רק אם האריזה התבצעה על ידי המובילים עצמם. למען עצמכם וגם למען המובילים, פרטו על האריזות מה הן מכילות בדיוק רב.