משאבת חום- חיסכון באנרגיה ושימוש במשאבים טבעיים

כך פועלת משאבת חום

משאבת חום היא הדרך הזולה השומרת על איכות הסביבה כדי לחמם את הבית, אך גם את הבריכה. יש לה מדחס הדוחס גז לנוזל ובזמן הדחיסה נפלט חום רב דרך הנוזל המועבר לבריכה, כך מתחממת הבריכה. הנוזל שאבד לו החום מוזרם ומשחרר את הלחץ ההופך לגז אשר פולט קור. שוב לפני הדחיסה עובר הגז דרך מעבה שדרכו מוזרם אוויר מהסביבה וכך עולה הטמפרטורה כדי לחסוך את אנרגיית הדחיסה החוזרת. שמונים אחוזים מהאנרגיה נחסכת בדרך זאת. היחס בין האנרגיה שהושקעה לאנרגיה שהתקבלה נקרא C.O.P. השפעות נוספות על האנרגיה מתקבלות מאיכות המשאבה, משטח המעבה ומכמות האוויר המוזרמת.
משאבת חום מסוג fairland

דוגמה למשאבת חום היא מסוג FAIRLAND ויש לה אישורים אירופאיים. המשאבה הזאת מופצת בחמישים מדינות ברחבי העולם לפחות. היחס בין האנרגיה שהושקעה לאנרגיה שהתקבלה בה גבוהה ביחס למתחרים. אחריות רבה נגד נזילות גז קיימת, חלקי המשאבה מוגנים מפני חלודה, מחליף החום יעיל במיוחד, לב המערכת עשויה מתוצרת יפן, ריתוכי צנרת הגז עשויים מכסף, קיים מנגנון הפשרה אוטומטי למשאבה, היא יכולה לחמם ולקרר את המים, ההתקנה שלה פשוטה ויש לה כיסוי חורף דקורטיבי. כמובן, קיימים סוגי משאבות נוספים לשימושכם.
פתרון ירוק למען איכות הסביבה

משאבת חום היא סוג של פתרון ירוק כיוון שהיא שומרת על סביבה נעימה ונוחה בחיסכון של אנרגיה רבה. המשאבות הן מתקן מיוחד המעביר חום ממקום למקום בצריכה נמוכה של אנרגיה. אין שימוש בגז או בנפט הגורמים לזיהום אוויר, יש שימוש באנרגיית השמש ובמשאבים קיימים בטבע. אין צורך בתחזוקה שוטפת, אך חשוב לוודא שהמשאבות תקינות ונקיות פעם בכמה זמן. חימום באמצעות משאבת חום מיועד בעיקר לבריכות ולחדרים שיש בהם מים כמו חדר האמבטיה.
חורף, קיץ ומה שביניהם

זכרו כי החום קשור ישירות לטמפרטורה הקיימת בסביבה. במקומות חמים כמו במדבר הטמפרטורה תהיה גבוהה יותר כי משאבי הטבע גבוהים יותר. בחורף המערכת תהיה אפקטיבית פחות, אך רק בהשוואה לימי הקיץ. עם זאת תוכלו עדיין לחסוך בחשמל וליהנות מטמפרטורה נעימה.