מתי מומלץ לרכוש מצלמות אבטחה?

מצלמות אבטחה מאפשרות שקט נפשי, פיקוח והרתעה. כך שהזמן הנכון להתקין מצלמת אבטחה הוא בעצם הרגע בו עולה החשש שהגננת לא עושה את עבודתה, שהרכב ידוע בתור רכב גניב, שמדובר בחברה שיש לה תחלופה קבועה של עובדים, (כך שלא תמיד ניתן לסמוך עליהם), שמשאירים את האב המבוגר בבית לבד עם מטפל חדש, ובעצם בכול מקרה בו רוצים להציץ מהצד או כשרוצים ליצור הרתעה.

מהו מחיר טוב?

מצלמות אבטחה יש הרבה. יש מצלמות יותר איכותיות ויש פחות, כך שגם המחירים נעים על סקלה מגוונת. מחיר טוב הוא מחיר שלאחר בירור והשוואות נמצא ככדאי. מחיר טוב הוא מחיר ממוצע שנותן תמורה גבוהה, מחיר טוב הוא כשמשלמים פחות מהרף אותו הקצבתם לעצמכם אך בלי שהתפשרתם בדרך על האיכות. חשוב לדעת כשמדובר על מצלמות אבטחה, לא פעם שווה לשלם גם מחיר שנחשב גבוה, אם בתמורה מקבלים מוצר שעושה את העבודה, מוצר שמונע גניבות, וברגע שכן התרחשה גניבה, הוא מצביע על הגנב. לשירותים אלו אין מחיר.

כיצד מומלץ להתקין מצלמת אבטחה?

מצלמת אבטחה דורשת ידע בחשמל, בקידוח ובאיפוס נתונים. כשמדובר על התקנה של מצלמה לא מספיק להחזיק בכלי עבודה, אלא גם יש צורך להבין בתחום. התקנה של מצלמה דורשת בחירה של הזווית, ידע ביצירת פוקוס, התחשבות בשיקולים שונים שנוגעים לתנאי מזג האוויר, ונדליזם והתאורה שבמקום וכדומה. כמו כן אם נעזרים במתקין מקצועי, ניתן לדעת שההתקנה נעשתה כפי שצריך ובמקביל לקבל הדרכה לגבי אופי התפעול השוטף.

מתי יש להחליף מצלמה?

כמו בכול דבר, גם למצלמות אבטחה יש בלאי שנעשה עם הזמן, או שנתקלים בתקלה שנובעת מתיקון וטיפול תקופתי לקוי. חשוב לדעת שאין למהר ולהחליף מצלמה, גם אם איכות התמונה נהיית ירודה, וגם אם לא ניתן לשלוט בה. לפני שרצים להחליף דגם, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ולבדוק האם ניתן לתקן. לא פעם תיקון פשוט יכול להאריך את חיי המצלמה בעוד כמה שנים. לעומת זאת מקרים בהם תנאי המקום השתנו או שהצרכים השתנו, יש לרכוש מצלמה שעונה על הדרישות החדשות.