ניקוי ריפודים או החלפה של הסלון?

בימים של מיתון כלכלי מתמשך רבים מאיתנו מנסים לחסוך את כספנו בכל דרך אפשרית. ההוצאות הביתיות מרקיעות שחקים, ואנו מעדיפים לתקן דברים ולא לקנות חדשים. אבל גם בתיקון, בחידוש ובסידור, כמו ברכישה, המחיר משחק תפקיד חשוב ותפקיד לא פחות חשוב ממנו משחקת גם האיכות של העבודה. למרות השאיפה לחיסכון ישנם דברים מסוימים עליהם לא נרצה לוותר. סלון יפה, בריא, נעים ונוח הוא אחד מאותם דברים. מה הופך סלון לבריא, יפה, נוח ונעים? נבחן כל תואר כזה לגופו:

1. סלון יפה – היא ביסודו עניין של טעם. מה שיפה בעיני אדם אחד אינו בהכרח יפה בעיניו של אחר. אולם יש דבר אחד עליו יסכימו כולם. סלון יפה חייב להיות נקי. וכדי שהסלון יהיה נקי, חשוב ומומלץ להתעניין באופציה של ניקוי ריפודים.

2. סלון בריא – סלון בריא מוכרח להיות איכותי ובעל תנוחת ישיבה טובה. את זה כולם כבר יודעים. מה שלא כולם יודעים הוא שלסלון יש תפקיד נוסף בבית כמטהר אוויר. הסלון הוא למעשה פילטר גדול אשר מסנן את האוויר שנמצא אצלנו בבית מחלקיקים ואבק ואוגר חלקיקים אלו בתוך עצמו. הדבר נכון במיוחד במקרים של סלון מבד. כל פילטר זקוק בסופו של דבר לניקוי ולכן יש לשקול ניקוי ריפודים על בסיס קבוע. אפילוכאשר הספות אינן מלוכלכות במיוחד. לכל הפחות תנשמו אוויר בריא יותר.

3. נוח ונעים – הסלון שלנו הוא נוח ונעים. אחרת לא היינו בחורים בו מלכתחילה. אך האם היה לכם נעים לשבת על הספות שלכם אם הייתם יודעים כי הם גדושים בערימות של קרדית אבק הבית וכי בכל רגע שאתם מבלים עליהם אתם באים במגע עם חלקיקי אבק רבים? כנראה שלא. מסביה זו כדאי לשקול אופציה של ניקוי ריפודים אשר תפתור את הבעיה ותאריך את ימי הספה.

לסיכום, בין שמדובר הוא בסלון מבד או במערכת ישיבה יוקרתית מעור מומלץ לבצע ניקוי ריפודים יסודי באופן קבוע על מנת לשמר את איכות הספה ולהאריך את ימיה. העלות של עבודה זו תחזיר את עצמה מהר בתוחלת החיים המוארכת של מערכת הישיבה שלכם וכן בהנאה שתפיקו ממנה.