ניקיון מקצועי של מקלחונים

התקנות מקלחונים במקום אמבטיות הפכו בשנים האחרונות למצויות יותר ויותר, ונפוצות בבתים רבים בישראל. בעבר בכל מקלחת היתה אמבטיה, אך בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי מגמה. רבים מחשיבים את האמבטיה למקום האידאלי להתקלח בו, אך האמת היא שלא קיים הבדל בין מקלחת באמבטיה למקלחת במקלחון. מרביתנו עומדים בזמן הרחצה ומשתמשים בברז עליון בדיוק כפי שאנו עושים במקלחון. היתרון הגדול של מקלחון נעוץ בגודלו הקטן וביכולתו לחסוך מקום רב . יתרון חשוב נוסף ולא מבוטל של מקלחונים הוא בתחזוקתם השוטפת וניקיונם. ניקיון חדר אמבטיה גדול, גוזל זמן רב יחסית בעוד שמקלחונים נחשבים לפשוטים יותר לתחזוקה. יחד עם זאת, ישנם כמה דברים שכדאי לכם לדעת.
טיפים לניקיון מקלחונים

שימוש ממושך במקלחון יגרום לעובש בצידי המקלחון, באיזור הסיליקון, על החרסינה ובמקומות שנמצאים במגע עם לחות ורטיבות ושאינם מאווררים מספיק. במקרים קיצוניים של עובש קשה, בהם קשה לנקות את האיזור בצורה יסודית, נסו לנקותו באמצעות אקונומיקה. עובש כזה קשה מאוד להסיר רק באמצעות סבון ומים, ויש לנסות להסיר אותו גם באמצעות חומץ ביתי. התופעה המטרידה ביותר שאיתה יש להתמודד בתהליך הניקיון במקלחון היא האבנית, שמצטברת על פי רוב באיזורי סבון ומים.

על מנת לנקות מקלחון מהאבנית שבו יש להשתמש בחומרי הניקיון הרגילים שאיתם מסירים אבנית. במידה והניקיון היה מוצלח לכל הפחות ישארו סימני לכלוך קטנים, שאותם ניתן לנקות באמצעות שטיפה בחומץ ביתי. מכיוון שבמקרים רבים מלאכת ניקיון המקלחונים היא מורכבת, עדיף שתשכרו את שירותיה של חברת פוליש מקצועית שמתמחה בניקוי מקלחונים. חברה שכזו תנקה עבורכם אמבטיות, שירותים, קרמיקות, חרסינות, כיורים וכלים סניטרים.

ישנם סוגים רבים של מקלחונים לאמבטיה, שהנפוצים ביניהם הם מקלחוני זכוכית. אחרי שימוש ממושך במקלחון, יכול להצטבר לכלוך על הדלתות של המקלחון, שאותו תתקשו לנקות באמצעים הרגילים. ולכן ההמלצה היא לנסות לנקות את הלכלוך שהצטבר על הדלתות של המקלחון בעזרת מטלית עם חומץ. פעולה זו עשויה להסיר את הלכלוך, הריחות של הלכלוך והחומץ יעלמו בתוך שעות, והזכוכית תהיה מבריקה.

מדוע עדיף ניקיון מקצועי למקלחון

ככל שתנקו את המקלחון שלכם בתדירות גבוהה יותר, כך מלאכת הניקיון תהיה מהירה יותר. מקלחונים אשר מנוקים לעיתים רחוקות יותר, יצברו לכלוך קשה שידרוש ניקיון מקצועי שרק חברת פוליש תוכל לספק באיכות גבוהה ובזמינות מיידית.