עיצוב חדרי אמבטיה ושירותים – מה צריך לקחת בחשבון

כשאתם ניגשים למלאכה המהנה של עיצוב הבית, הפרטים הקטנים של כל חדר צפים ועולים, ודורשים מכם תשומת לב מיוחדת. חדרי השינה, המטבח, הסלון, כל אחד מגיע עם דרישות שונות ונועד לענות על צרכים שונים. החיפוש אחרי מענה איכותי לצרכים שלכם מכל חדר הוא החלק העיקרי בעיצוב החכם של הבית שלכם. כשמשקיעים בפרטים הקטנים תוך מחשבה על השימוש השוטף והיומיומי בבית שלכם בעתיד, כשמגיעים לשלב החיים בבית מקבלים תמורה איכותית במיוחד מהעיצוב. האינטראקציה שביניכם לבין הבית שלכם מקבלת נפח אחר לגמרי כשחשבתם על כל הפרטים, וחווית המגורים נהפכת למשהו הרמוני, נעים ומפנק במיוחד.

אנו בחרנו לקחת כדוגמא את חדר האמבטיה והשירותים, ללא ספק החדר השימושי ביותר בבית ובמשרד כאחד. בעוד המטבח מהווה חדר מרכזי למי שמבשל, וחדר השינה מהווה חדר חשוב למי שישן בו בלילה, חדר השירותים משמש את כל בני הבית כולם, או במקרה של משרד, את כל העובדים והמבקרים במשרדים. לכן, כשניגשים לעצב חדר אמבטיה ושירותים יש לקחת בחשבון הרבה יותר אלמנטים, או לפחות נקודת מבט אחרת, שונה, על כל פרטי העיצוב, כדי שהחדר יתאים לכולם.

מספר אלמנטים הכרחיים לעיצוב חכם של אמבטיה ושירותים

כשמדובר בשירותים, ישנם מספר פרטים מצומצמים אך חשובים שהופכים את השימוש לנוח ונעים. להלן מספר דוגמאות לאלמנטים חשובים שדורשים את תשומת הלב שלכם:

תאורה נכונה ונעימה – השימוש בשירותים הינו משהו אינטימי. באמצע יום מלא עיסוקים אנו עוצרים הכול ומתחברים לצרכים הבסיסיים ביותר שלנו, לגוף שלנו. התאורה צריכה להיות רכה אך שימושית, ולהתאים לא רק לראיה פשוטה, אלא עם האפשרות לביצוע פעולות הדורשות מיקוד ואור טוב בשביל פעולות כמו החלפת עדשות ואיפור. גופי התאורה צריכים להיות ממוקמים בחוכמה ועם צבעים מסוימים, בהתאם למיקום ולצורך.
שימוש במוצרי היגיינה – אחד האלמנטים החשובים הינו מתקן נוח עבור נייר טואלט. מיקומו מבחינת גובה וקרבה ליושב, תוך נוחות החלפת הגלילים, כל אלו צריכים להילקח בחשבון, שכן נוחות השימוש היא בחשיבות עליונה, וצריכה לעמוד בגובה אחד אם לא מעל רמת העיצוב האסטטי.
רהיטים ודלתות בשירותים ומקלחת

ריהוט חכם – שלא כמו בחדרים אחרים, בחדר המקלחת יש לבחור בריהוט שהוא לא רק נוח ונעים לשימוש, אלא גם פחות רגיש לרטיבות. פרט זה נוסף לכללי הבסיס בעיצוב, של התאמת הריהוט לצרכים, התחשבות בצבעים ובשאר האלמנטים.
דלת זה לא "סתם עוד פריט" – דלת יפה ומעוצבת יכולה לשנות לחלוטין את החוויה בבית כולו, ובכל חדר. דלת נעימה בחדר השירותים והמקלחת יכולה להיות גולת הכותרת, שכן את רוב הזמן בחדר זה מבלים בדלת סגורה, והיא נותנת חותם מיוחד לחדר כולו.
ישנם עוד אלמנטים רבים שיש לקחת בחשבון, אך בסיס זה הוא טוב להתחלה וייתן לכם מספר עוגנים להשתמש בהם כשאתם מגיעים לשלב של עיצוב חדר האמבטיה והשירותים בבית או במשרד שלכם.