עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

כשמדובר בעיצוב הבית בכלל ובעיצוב המטבח בפרט, ישנם "טרנדים" רבים המחלפים כל שנה ולעיתים אף כל עונה, ממש כמו בגדים ונעליים. מהסיבה הפשוטה שמטבח ישמש אתכם לטווח הארוך יותר ומן הסתם עולה יותר, כדאי לברור היטב את הטרנדים ולאמץ רק מה שמתאים לטעם האישי.

כדאי להתחיל בשאלה- מי הנפשות הפועלות בבית, שלרוב משתמשות במטבח? האם יש ילדים קטנים שצריכים שתהיה להם גישה למקומות מסוימים? האם לחילופין רוצים למנוע גישה לאזורים מסוימים במטבח? שאלות אלו ועוד יתנו מענה לסוגית הצורך. מכאן הדרך קלה יותר לקניית או לבניית המטבח המשולם עבורכם.

עיצוב מטבחים הטרנדים

בתחום עצוב הפנים החידושים הם רבים. טיב החומרים, הטקסטורות, השכלולים הטכנולוגיים, הצבעים. בשנים האחרונות אנו עדים להתעניינות גוברת בנושא איכות הסביבה ועיצוב בר קיימא לשמירה על כדור הארץ. מהפכת המחזור ידועה לכולם, כך גם הארגונים הירוקים. "הטרנד הירוק" הופך לדרך חיים של אדריכלים ומעצבי פנים, שבונים סוג של בידוד בין פנים המבנה לבחוץ, משתמשים בחומרים טבעיים כמו עץ, אבן, במבוק.

אפשר לראות פחות צביעה מלאכותית ויותר שימוש בגוון האמיתי של החומר בצורתו הגולמית. הטרנד השני שנכנס לתחום האדריכלות ועיצוב הפנים הוא הטרנד הטכנולוגי. מערכת בית חכם, ששולטת בכל הטכנולוגיה בבית על ידי מחשב מרכזי אחד ויכולה להדליק את החימום/קירור בחדרים, לשלוט בתאורה ולתפעל מכשירים חשמליים אחרים בבית.

עיצוב מטבחים אז והיום

עיצוב מטבחים היום מתאפיין בטכנולוגיית הדפסה על חומרים כמו זכוכית ופורמייקה, שמוסיפים נגיעה אישית של המעצבים. מנופים ועד תמונות של הילדים, הכל אפשרי. בעבר היה ידוע מטבח מורכב מארונות עץ,

בצבע כזה או אחר בגווניו הטבעיים של העץ, מקרר ותנור חשופים, כיור ממוקם במקום מרכזי.

מאז, עבר תחום העיצוב דרך ארוכה והיום ניתן לראות מכשירי חשמל מוסתרים, יותר מכיור אחד לנוחות, צבעים מרובים ושילובים מרהיבים של מט, מבריק ואפילו נוצץ. נראה שהמטרה היא לשמור על עיצוב נקי ככל האפשר. חלקת שיש במרכז המטבח מאפשרת אזור בישול ניטרלי ונוח לשימוש, עם כסאות בר גבוהים ומינימום תמונות שמקשטות את הקירות.