פרקטים – מדריך קניה

מגמת השימוש בפרקט הינה בשיאה בימים אלה הן במגזר הביתי והן בחנויות. היתרונות של פרקטים הינם רבים ומגוונים בעוד אפשרויות הבחירה הן כמעט בלתי נגמרות. עם זאת, ישנם פרמטרים רבים שצריכים להילקח בחשבון לפני שניגשים להניח פרקט בבית – לאיזה חדר הוא מתאים, מהם הסוגים השונים של פרקט הקיימים בשוק ומה ההשלכות של בחירה בהם. על כל זאת ועוד ננסה לענות במאמר הבא.

1. סוגי הפרקט – קיימים בשוק שני סוגים עיקריים של פרקט. פרקט למינציה ופרקט עץ. פרקט עץ כשמו כן הוא – עשוי עץ ומשווה לרצפה מראה טבעי יותר וגם המגע שלו טבעי יותר ונעים יותר. לעומתו, פרקט הלמינציה הוא פרקט סינתטי יותר שעבר תהליך של למינציה שמטרתו היא לשמור עליו. עלותו נמוכה יותר אך התוצאה שהוא נותן מבחינת מראה היא פחות טובה אם כי היא במגמת שיפור בשנים האחרונות עם התפתחות של שיטות יצור מתקדמות יותר.

2. דרגת שחיקה – פרקטים שונים מגיעים עם דרגות שחיקה שונות המעידות על העמידות שלהם. בשימוש סקי כדאי לבחור בפרקט בעל עמידות גבוה יותר בשל אופי השימוש האינטנסיבי הצפוי לפרקט. בשימוש ביתי ניתן לבחור בדרגת שחיקה נמוכה יותר. יש לקחת בחשבון כי ארץ הייצור גם כן משחקת תפקיד בעמידות של המוצר כאשר מדינות אירופה מובילות את העולם בייצור פרקטים איכותיים ועמידים.

3. עמידות למים – לפרקט יש מוניטין של חומר שאינו עמיד במים. במידה מסוימת מוניטין זה הינו מוצדק כאשר מרבית היצרנים ממליצים לא לשפוך מים ולהסתפק בהעברה של סמרטוט לח הספוג מים בשילוב עם חומרי ניקוי ייעודיים לפרקט. עם זאת חשוב לדעת כי ישנם היום בנמצא מוצרי פרקט בעלי עמידות מלאה למים אשר יכולים לשמש גם בחדרי אמבטיה ובמטבחים וניתן לשפוך עליהם מים ללא כל חשש. מטבע הדברים מדובר בפרקט בעל עמידות מאוד גבוהה ועל כן הוא גם מתאים לשימוש בחנויות ועסקים.

בין אם תבחרו בפרקט למינציה או בפרקט עץ טבעי, אין ספק שתזכו במוצר אשר יספק לכם הרבה נחת לאורך שנים רבות. בייחוד לאור טכנולוגיות ייצור ושימור שהתפתחו ועשו צעדי ענק בשנים האחרונות.