שמשונית כאמצעי הצללה והגנה בקיץ ובחורף

שמשונית כאמצעי הצללה והגנה בקיץ ובחורף

במדינה בה מספר ימי השמש עולה בצורה חד משמעית על מספר ימי הגשם, יהיה זה אך טבעי שענף של אמצעי הצללה יהיה ענף גדול ומפותח, ואכן בכל מקום בו תלכו ברחבי ישראל תוכלו למצוא אין ספור פתרונות המיועדים לספק צל למבנים, ולמתחמים חיצוניים קבועים או זמניים. פרגולות עץ, סוככי בד או פלסטיק, ברזנטים, רשתות צל, שמשיות ועוד אין ספור אמצעים הפרושים בכל מקום בו שוהים אנשים, ומיועדים לספק צל הן לשוהים במקום דרך קבע, והן למבקרים בו.

מגוון שיקולים שיש לבצע לפני בחירת פתרון צל

בבחירת פתרון הצל הטוב ביותר עבורכם עליכם לקחת בחשבון מגוון שיקולים ופרמטרים כמו השטח שיש לספק לו צל, מידת הצל הרצויה ביחס למידת החופש שמותירים לתנועת אוויר, התאמת פתרון הצל גם לימי החורף וגם לימי הקיץ, עמידות פתרון הצל ברוחות ועוד שורה של פרמטרים שיש להיות מודעים אליהם לפני שמקבלים החלטה. אחד מן הפתרונות הפופולאריים ביותר בתחום של הצללה, הוא שמשונית. המדובר ביריעות המגיעות בגדלים שונים, ואשר עשויות מסיבים פלסטיים ארוגים זה בתוך זה לקבלת יריעה אחת גדולה ואטומה לחלוטין הן בפני אור השמש והן בפני רטיבות, לחות וגשם.

מתיחת היריעה בצורה אסתטית ויעילה

התקנת שמשונית יכולה להתבצע בצורה חובבנית ופרוביזורית והיא יכולה להתבצע גם בצורה מקצועית ואסתטית כשאת התקנתה מבצעים באמצעות מתיחה בין מספר עמודים או נקודות עגינה בקיר. השמשוניות מגיעות בדרך כלל כשלכל אורך הקצוות שלהן מפוזרים חורים מוגנים בטבעות ברזל, באופן שמאפשר לתפוס את היריעה ולמתוח אותה בצורה אסתטית, ובאופן שמספק מקסימום צל למקסימום שטח. בכל מקרה, בבחירת פתרון הצללה, מומלץ לפנות לאיש מקצוע שיכול להמליץ לכם על הפתרון הטוב ביותר עבורכם, ולסייע לכם לבחור גם את העיצוב המתאים לכם.

שיקולים של עמידות בפני איתני הטבע

פתרונות צל, מעצם היותם מותקנים באוויר הפתוח, עלולים להיות חשופים למגוון כוחות המופעלים עליהם על ידי איתני הטבע, ולכן חשוב לבחור את הפתרון המתאים ביותר, לא רק בהיבט הצל שאנו מחפשים, אלא גם בהיבט של עמידות הפתרון לאורך זמן ברוחות, ברטיבות, ובמקומות מסויימים גם בעומס של שכבות שלג עבות וכבדות.